مرکز ناباروری رستاک

سوالات متداول

صفحه اصلی/ سوالات متداول

پاسخ:

به طور کلی اگر از آخرین باری که اقدام به بارداری کرده‌اید و هنوز موفق نشده‌اید یک سال می‌گذرد، بهتر است درخواست‌ خود را با یک پزشک متخصص و مراجعه به یک مرکز درمان ناباروری برای مشاوره اولیه در میان بگذارید.

پاسخ:

با مراجعه به مرکز درمان ناباروری در ابتدا پرونده کامل و مجهزی از سابقه سلامتی و اقدامات زوجین برای مشاهده پزشک مربوطه تشکیل می‌شود. سپس تحت نظر پزشک بقیه مراحل برای درمان ناباروری و یا کمک به آن انجام می‌شود.

پاسخ:

در زمانی که تشخیص پزشک این است که باید آقا برای انجام آزمایشات حضور پیدا کند و یا برای نمونه برداری از اسپرم به همراه همسر خود برای ادامه فرآیند درمان و تشخیص اقدام کند، حضور آقایان الزامی و مهم است.

پاسخ:

با توجه به پیشرفتهای گسترده در زمینه درمان ناباروری، امروزه درصد زیادی از مشکلات ناباروری را با انجام مراحل مربوطه می‌توان درمان کرد. در موارد نادر و شرایطی که اندام مخصوص برای نگهداری جنین نباشد، بارداری غیر ممکن است.

پاسخ:

با توجه به تحقیقاتی که در سالهای اخیر پیرامون درصد ناباروری در میان زوجین انجام شده، بیشتر از ۶۰ درصد ناباروری ها از سوی خانمها و به دلیل مشکلات تخمک گذاری و مناسب نبودن فضای رحم است. البته این عدد شامل تمامی موارد نیست.

پاسخ:

در اکثر موارد بیشتری مشکل به سبب نحوه نادرست تخمک گذاری و مشکلات آن است. با درمان مشکلاتی مانند تخمدان‌کم‌کار و یا تخمدان پلی کیستیکی و مصرف داروهای تجویز شده از سوی پزشک می‌توان ناباروری را درمان کرد.

پاسخ:

در برخی از موارد داشتن فاکتور سن طبیعی و نرمال می‌تواند تضمین کننده باروری آسان و بدون مشکل باشد. اما به طور کلی در مواردی نیز مشاهده شده که زوجین با وجود سن بالا توانایی باروری بدون هیچ مشکلی را دارا بوده‌اند.

پاسخ:

به طور کلی وجود اسپرم کم و بی کیفیت و همچنین مشکلاتی که در زمینه با شکل فیزیکی و کارکرد اندام‌های جنسی هستند از جمله این مشکلات هستند. داشتن سابقه فامیلی و انواع سرطان‌ها نیز از جمله موارد مهم در این امر هستند.

پاسخ:

IUI ، IVF، ، لاپاراسکوپی، ، هیستروسکوپی، تخمك اهدايي و جنين اهدايي از جمله متداول‌ترین روشهای درمان ناباروری هستند. امروزه و با توجه به پیشرفتهای عظیم در زمینه باروری، با استفاده از این روشها ناباروری درمان می‌شود.

Post Views: 116